Youtube - polscy celebryci i ich sklepy

 

Polscy youtuberzy nie tylko rządzą na swoich kanałach w serwisie YT i na Instagramie, ale także chętnie zakładają sklepy internetowe. Tam fani mogą nabyć gadżety, ubrania i kosmetyki firmowane przez celebrytów. Oto kilka e-sklepów, założonych przez polskich youtuberów.

Sklepy Ekipy Friza

Ekipa Friza to ostatnio najpopularniejsza grupa polskich youtuberów. Młodzi celebryci, którzy mieszkają w domu Ekipy pod Krakowem, są aktywni na wielu polach - nagrywają filmiki na YouTube, tworzą muzykę - nagrywają albumy, teledyski i koncertują. Do tego wypuścili własną linię artykułów szkolnych, lodów i napojów. Poza tym posiadają własny sklep internetowy - ekipatonosi.pl. Sklep jest regularnie promowany w utworach i filmikach Ekipy. Fani poza gadżetami (m.in. kubkami, brelokami, etui na telefony i opaskami) mogą nabyć też ubrania sygnowane przez członków Ekipy, ale także np. zeszyty szkolne.

Jednak ekipatonosi.pl to nie jedyny sklep związany z youtuberami z Krakowa. Swój własny e-commerce posiada także narzeczona Friza - Weronika Sowa. W Wersow Store dostępne są przede wszystkim ubranie damskie, stroje kąpielowe oraz akcesoria - czapki, szaliki, biżuteria, breloki, etui.

Sklep Teamu X

Team X to największa konkurencja Ekipy Friza. Jest to grupa youtuberów, którzy mieszkają wspólnie w willi pod Warszawą. Początkowo główną postacią Teamu X był Stuu Burton, ale później osobą dominującą stała się Natsu. Oni również posiadają swój sklep internetowy! Oferta Team X Sklep różni się nieco od oferty Ekipa To Nosi. Poza odzieżą z logiem Teamu w sklepie dostępne są także kosmetyki - są to perfumy, a także cienie do powiek i błyszczyki do ust. Celebrytki z Teamu X mają swoje zapachy perfum. Juicy to zapach Natsu, Miracle to perfumy Patrycji Mołczanów, Mona to zapach Moniki Kociołek, a Ember należy do Julii Żugaj. Natomiast Woda Perfumowana Day to zapach dla mężczyzn.

Sklep Wojana

Nie tylko youtuberzy z ekip mają swoje sklepy. Doskonale prosperującym e-commercem może pochwalić się także Wojan, znany ze swojego kanału, gdzie gra w MineCraft. W sklepie WojanShop.pl znajdziemy przede wszystkim gadżety -  kubki, breloki, czapki, opaski na rękę i koszulki, a także zdjęcia z autografem.