Shopper, tote, clutch. Jeśli te słowa odbijają się echem w Twojej pamięci, lub nie odbijają się wcale, zajrzyj do tego artykułu. Omówimy wszystkie najbardziej znane rodzaje torebek, abyś nie zapomniała ich nazw i nie wyszła na modową ignorantkę przed znajomymi lub sprzedawczynią.


O torby, nasze radości i smutki. Nigdy nie ma ich dość i zawsze chętnie znajdujemy powód lub okazję, by kupić kolejny, tylko w innym kolorze, modelu lub kształcie. Ale czy jesteś pewna, że potrafisz bezbłędnie poruszać się w dżungli torebek, nie myląc się przy tym co do nazwy?


Być może choć raz zdarzyło Ci się pomylić kopertówkę z torebką na łańcuszku lub torebkę typu tote z shopperką. Od teraz nie będziesz miała już żadnych wątpliwości, dzięki naszej ofercie dedykowanej torebkom.

1. Torba bagietka

Mała, kwadratowa, z krótkim paskiem, powinna być noszona ściśle na ramieniu, pod pachą.

W latach 2000 torebka Fendi baguette była obowiązkowym elementem garderoby każdej miłośniczki mody. Dziś to akcesorium jest u szczytu popularności, zarówno w nowych wariantach, jak i w tych już zabytkowych.

2. Torebka.

Pojemna, prostokątna, z krótkimi uchwytami, bardzo podobna do torby podróżnej, ale niewielkich rozmiarów. Prowadzone ściśle za uchwyty.

Do najpopularniejszych należy Speedy firmy Louis Vuitton, kultowa torebka, która zyskała sławę na początku XXI wieku.
 

3. Sprzęgło.

Niewielkie, a jeszcze lepiej powiedzieć małe, sztywne, często z ciekawym nitowanym detalem.
Kopertówka to idealna torebka na najważniejsze okazje. Jedynym minusem jest pojemność, ale ostatnio do mody weszły warianty maxi, które nie mogą się nie spodobać tym, którzy lubią pakować do nich dużo rzeczy.
 

4: Hobo.

Miękki materiał i przestronność sprawiają, że torba jest idealna do noszenia na co dzień, a zaokrąglony kształt i krótkie rączki to jej cechy charakterystyczne, które dodadzą charakteru Twojej stylizacji.
 

5. Torba z paskiem

Torebki w różnych rozmiarach, które można nosić na pasie lub na ramieniu, znajdują się w kolekcjach różnych domów mody.

Kiedyś popularnie nazywane "bananami", akcesoria te były modne (głównie wśród mężczyzn, którym wygodnie było wkładać do nich pieniądze), a teraz, otrzymawszy drugą szansę, stały się niezbędne dla wielu fashionistek.
 

6. Messenger

Niektórzy nazywają ją torbą listonosza, inni torbą kurierską. Nie zmienia to jednak faktu, że torba ta, ze względu na swój kwadratowy kształt, miękkość i przestronność, jest bardzo stylowa, wygodna i odpowiednia dla tych, którzy muszą nosić dużo książek, papierów i folderów do pracy lub nauki.
 

7. Minodiere

Czerwony dywan czy uroczyste przyjęcie? Ten mini klejnot jest idealny na specjalne okazje. Błyszczące, wyrafinowane i często haftowane lub z dżetami, minidiere jest prawdziwym dziełem sztuki i przedmiotem kolekcjonerskim; małe ozdobne pudełko, bardziej wartościowe niż funkcjonalne.