Wiosna to najlepszy czas na metamorfozę. Nawet jeśli spędzasz czas w domu, zawsze warto pozwolić sobie na modną fryzurę. Dowiedzieliśmy się, jakie trendy są obecnie na topie i spieszymy się nimi z Wami podzielić.

1. Absolutną czołówkę stanowią fryzury plecione

Bogactwo różnych warkoczy pozwala na uzupełnienie każdego z modnych stylów ubioru, zarówno delikatnego boho, stylu biznesowego, swobodnego stylu ulicznego, jak i dynamicznego i odważnego wizerunku.
Delikatnym duszom spodobają się długie warkocze, które wyglądają jak warkocze Elsy, bohaterki filmu "Zimne serce".


Aby uzyskać bardziej odważny, buntowniczy wygląd, możesz poeksperymentować z warkoczem typu faux-mohawk, takim jak ten, który studiowaliśmy z Jennifer Morrison w naszym przeglądzie headshot gwiazd. Czy kiedykolwiek chciałaś zmienić kolor swoich włosów, ale boisz się eksperymentować? Warkocze mogą pomóc! Możesz po prostu wpleść w swoje zamki nici, wstążki lub fałszywe pasma w dowolnym kolorze i zmieniać każdy dzień nie do poznania.

 

2. Retro bob

jest uważany za jedną z najbardziej stylowych fryzur naszych czasów. W 2020 roku świat mody będzie obchodził setną rocznicę lat 20-tych, dlatego warto zwrócić uwagę na ówczesne style bobowe. Możesz zdecydować się na wyrafinowanego boba z chłodnymi falami w duchu dziewczęcych fryzur Gatsby.

Przy okazji, modne obecnie warkocze pozwalają na stworzenie iluzji krótkiej fryzury na długich włosach. Na przykład, używając warkoczy, można stworzyć fałszywego boba. I to jest świetne, ponieważ jest to bob jest uważany za jeden z najmodniejszych fryzur naszych czasów.
 

3. Jasne, ulizany bob, idealne kępki baletnic i kucyki są nadal w modzie, ale mają swoje wady.

Idealnie płaskie fryzury mogą być niechlujne i trudne do ułożenia i wyprostowania (chyba, że masz naturalnie proste włosy). Ponadto, proste fryzury mogą działać przeciwzmęczeniowo lub podkreślać pewne niedoskonałości. To nie jest dobry styl dla dużego nosa, szerokich kości policzkowych lub wystających uszu.


Inną sprawą są fryzury z objętością i lekką niedbałością. Mogą to być rozpuszczone włosy, moherowe loki, warkocze, wisiorki lub kucyki. Objętość jest zawsze młodzieńczą i atrakcyjną cechą, tworząc iluzję niezwykle gęstych włosów. Kreatywna i dramatyczna dezorganizacja łagodzi wygląd.

4. Jeżeli nie boisz sięnradykalnej i trwałej metamorfozy,

możesz wyjść poza wplatanie kolorowych pasm w warkocze i po prostu przefarbować włosy. Styliści zapewniają, że tej wiosny popularność fryzur o jaskrawych i nienaturalnych kolorach gwałtownie wzrośnie. Wielobarwne ombré przeżyje nową rundę popularności, ale najbardziej popularne będą kolory z wiosennej palety w gamie kwasów. Dzieje się tak między innymi dzięki wyglądowi niektórych z najbardziej popularnych obecnie kobiet występujących na scenie. Na przykład Billie Eilish często farbuje włosy na jaskrawe kolory, takie jak niebieski, różowy i fioletowy. Znakiem rozpoznawczym piosenkarki są jednak jej pełne sałaty korzenie.

5. Perły we włosach

Perły stały się głównym trendem tej zimy, symbolizując małe śnieżne kule. Jednak na wiosnę popularność perłowych dodatków nie ma zamiaru słabnąć. Znawcy stylu twierdzą, że obecnie fryzury z perłami będą miały znaczenie nie tylko w stylizacjach ślubnych. Możesz wpleść koraliki we włosy (jeśli nie jesteś zbyt leniwa, by poświęcić na to czas) lub ograniczyć się do dodatków z perełkami.
 

6. Zimne fale

Kolejne pozdrowienia z lat 20-tych w sekcji fryzur retro nowej popularności. Jednak zimne fale nigdy nie wyszły całkowicie z mody. Często można je było zobaczyć na hollywoodzkich pięknościach na czerwonych dywanach i w ślubnych fryzurach.
 

7. Lawendowa biżuteria

La-va-anda-anda, górska lawenda! Wybaczcie mi, automatycznie śpiewam tę piosenkę na każdą wzmiankę o tym wspaniałym kwiecie. Wiele osób kojarzy ją z obrzydliwymi środkami na mole, ale prawdziwa lawenda ma o wiele bardziej wyrafinowany aromat niż jej tandetne imitacje. Ci, którzy uważnie śledzą modę, zauważyli zapewne, że lawenda staje się trendem każdej wiosny. Wraz z nadejściem kwitnącego sezonu, projektanci mody przywracają na swoje pokazy tkaniny we wszystkich odcieniach lawendy i bzu, od purpury po delikatne pastele lila. Trend ten nie pozostał niezauważony również w przypadku fryzur. Czy Twoja dusza tęskni za kolorem i wiosną? Następnie zaopatrz się w kwieciste spinki do włosów!


Ciekawe pomysły na wizerunek zawsze można zapożyczyć od znanych piękności. Kto lepiej od nich zna się na świecie mody? Nie przegap naszego zestawienia
najlepszych fryzur w historii Oscarów. Bądź piękna, bądź stylowa, bądź zdrowa i bądź szczęśliwa!