Samo określenie "hotel spa" może wywołać uśmiech na twarzy, gdy wyobrazimy sobie siebie zrelaksowanych, puszystych i nieprzyzwoicie szczęśliwych, otoczonych lianami i malowniczymi wodospadami. Tropikalne kwiaty spadają jak płatki śniegu, w powietrzu unosi się zapach jaśminu i drzewa sandałowego, w pobliżu rozbijają się fale ciepłego oceanu - i wszystkie problemy znikają.

Serwis prasowy Banyan Tree

Nie może być inaczej, kiedy od rana do wieczora zręczne ręce terapeutów uzdrowiskowych będą Was masować, zanurzać w leczniczych kąpielach, nacierać aromatycznymi olejkami, kłaść na plecy ciepłe kamienie, ogólnie rzecz biorąc, rozpieszczać i pielęgnować na wszelkie możliwe sposoby. Słynna sieć hoteli Banyan Tree otworzyła swoje drzwi dla takiego wypoczynku, a wszyscy jej profesjonaliści przechodzą szkolenia nie byle gdzie, ale we własnej hotelowej Banyan Tree Spa Academy, która znajduje się na Phuket.

Miejsce to wygląda mniej jak szkoła, a bardziej jak raj dla dziewcząt z dobrego filmu: ubrane w eleganckie piżamowe mundurki, ze schludnymi fryzurami, dziewczyny na zmianę masują sobie stopy, malują paznokcie i czeszą włosy.

W rzeczywistości tylko osoby niewtajemniczone mogłyby pomyśleć, że to wszystko jest niepoważne. Każda z tych dziewczyn przechodzi przez kilka poziomów szkolenia i otrzymuje poważną, fundamentalną wiedzę z zakresu anatomii, medycyny tradycyjnej i orientalnej, kosmeceutyków i innych dziedzin, a każdy dzień rozpoczyna się sesją medytacyjną, aby zapobiec wszelkim zmartwieniom, trudnościom i złym myślom. I spędzają godziny na ćwiczeniu tej wiedzy (czytaj: na innych studentach), zanim zostaną dopuszczeni do wykonywania zabiegów jako specjaliści. Nic dziwnego, że zestresowani mieszkańcy wielkich miast z całego świata chętnie przyjeżdżają do hoteli Banyan Tree, bo nikt nie wraca do domu odświeżony.

 

Stosowane są dwa rodzaje zabiegów spa Banyan Tree i kompleksowe programy: naturalne środki przygotowywane na miejscu (a jeśli chcesz, możesz je kupić dla siebie lub na prezent) oraz produkty legendarnej marki Anne Semonin, którą do pielęgnacji, zarówno w salonie, jak i w domu, wybierają nawet rodziny królewskie.

W akademii spa stosowane są również produkty Anne Semonin. Kolejny powód do zazdrości dla studentów.

 

Banyan Tree Phuket, który niedawno został ponownie otwarty po remoncie, ma wszystko, czego potrzeba, oprócz znakomitego spa: każda willa ma własny turkusowy basen, każde życzenie spełnia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a kilka restauracji w hotelu oferuje kuchnię, która wywołuje łzy radości w oczach. Atmosfera jest tak swobodna i bajeczna, że w ciągu kilku sekund zdajesz sobie sprawę, że ludzie wiedzą, jak spędzić wspaniałe wakacje. Wydaje się, że wymyślono ją tutaj.