Co zrobić, jeśli miałeś swoje rzęsy zrobić dawno temu, a teraz nie można dostać się do salonu, aby mieć je zrobić? W końcu wszyscy mistrzowie zostali zamknięci na czas kwarantanny spowodowanej koronawirusem. Usuńmy rzęsy przez siebie!


Więc zanim zaczniecie mnie besztać i mówić mi, jaka jest poprawna wymowa "sztucznych rzęs", powiem wam od razu, że spędziłam godzinę na sprawdzaniu w słownikach. To nadal poprawna wymowa "sztucznych rzęs". Cóż, nieważne...


Teraz moda na sztuczne rzęsy powoli wygasa. Zbyt dużo zamieszania, praca prawdziwego profesjonalisty nie jest przystępna dla każdego, a procedura nie zawsze przebiega bezproblemowo. Mimo to, niektóre dziewczyny trzymały się z duszą na rzęsach. Ale co zrobić, gdy nagle trzeba je usunąć? Szczególnie teraz to pytanie stało się pilne, ponieważ salony kosmetyczne są zamknięte z powodu kwarantanny, a mistrz nie może już pracować w domu. Jeśli jesteś fashionistką, być może będziesz musiała zafarbować włosy, obciąć je, usunąć lakier żelowy w domu i pozbyć się sztucznych rzęs.

Porady dotyczące usuwania rzęs w domu

1) Czystość - gwarancja zdrowia

Przystępując do tych zabiegów, należy zawsze pamiętać o zasadach higieny. Ręce powinny być umyte, a narzędzia, których używasz muszą być najpierw zdezynfekowane. W przeciwnym razie do oka mogą dostać się drobne odłamki, zanieczyszczenia i infekcje.
 

2) Jedź powoli,

ale nigdy się nie spiesz. Usuń rzęsy powoli, delikatnie. Dodałabym również (na podstawie smutnego osobistego doświadczenia), że ważne jest, aby zminimalizować rozpraszanie uwagi, gdy mamy do czynienia z rzęsami. Jeśli nie mieszkasz sam, warto ostrzec innych domowników, by nie odwracali Twojej uwagi. Jeśli masz zwierzęta domowe, najlepiej wyproś je na jakiś czas z pokoju. Po tym wszystkim, jest to możliwe, aby drgać i zniszczyć własne rzęsy lub nawet zranić oko.
 

3) Pick up narzędzia i rzęs usuwających

Oczywiście, to najlepiej używać specjalistycznych rzęs usuwających. Nie każdy ma je w domu, ale można je zamówić w sklepach internetowych z dostawą kurierską. Będziesz musiał poczekać najwyżej tydzień. Narzędzia te przydadzą się tym, którzy często uciekają się do zabiegów powiększania rzęs. Na przykład, wielu zaleca zakup mikrogąbeczek (małych pędzelków) do nakładania zmywaczy.Wiele narzędzi można jednak zastąpić podstawowymi przedmiotami z kosmetyczki każdej dziewczyny: wacikami, pęsetą, szczoteczką do rzęs itp. Ale zmywacze i debondery mogą kosztować niemało. Są to specjalne produkty, które są wykonane w celu rozpuszczenia kleju i oddzielenia sztucznych rzęs.

W kwestii usuwania rzęs nie należy uciekać się do ludowych metod usuwania włosków za pomocą olejków i innych nieodpowiednich substancji. Istnieje wiele porad online na temat tego, jak usunąć rzęsy z olejami. Na przykład olej łopianowy lub rokitnikowy (które faktycznie służą do wzmacniania rzęs i nie poradzą sobie z rozpuszczaniem kleju). Dziewczyny, po prostu zamówcie specjalny środek i nie męczcie siebie ani swoich rzęs.

Autorzy poradników na temat usuwania olejków często zapominają wspomnieć o niebezpieczeństwach związanych z olejkami eterycznymi. W żadnym wypadku nie nakładaj ich na rzęsy. Olejki eteryczne są koncentratami, które mogą powodować oparzenia. W domowych kosmetykach stosuje się je w niewielkich ilościach, dodając maksymalnie 2-3 krople olejku do maseczek i kremów. Nie należy stosować olejków eterycznych na powieki!

Usuwanie sztucznych rzęs w domu z debonder lub remooper

Jeśli masz już remooper lub debonder, to tylko kwestia kilku rzeczy. Potrzebne będą waciki, płatki kosmetyczne, chłonna woda, szczoteczka, pęseta lub szpatułka. Możesz użyć szczoteczki z wyrzuconej buteleczki po tuszu do rzęs, którą należy dokładnie umyć. Drewniany patyczek do lodów może być użyty jako łopatka (jeśli nie masz takiego). Dobrze umyj i upewnij się, że szpatułka jest gładka i nie zostawia drzazg. Nie musisz jednak używać szpatułki - to kwestia preferencji. Aby chronić dolną powiekę przed zmywaczami i korektorami, możesz użyć połówki płatka kosmetycznego. Wystarczy umieścić go na powiece pod okiem.

Ważne: Przed użyciem zawsze należy zapoznać się ze składem produktu . Upewnij się, że nie jesteś uczulony na składniki. Możesz wcześniej wykonać test na alergię. Niewielką ilość produktu nanieść na niewielki obszar skóry. Odczekaj kilka minut, a następnie usuń. Przez następne kilka godzin obserwuj reakcję swojej skóry: brak podrażnień, zaczerwienień czy swędzenia.

Opcja 1: Usuwanie rzęs za pomocą bawełnianego wacika

Zgodnie z instrukcjami dotyczącymi korzystania z marki zmywacza, nałóż zmywacz na rzęsy i odczekaj niezbędny czas. Jeśli obawiasz się, że produkt dostanie się do oka, nie zakrywaj rzęs na obu oczach jednocześnie. Pracuj nad nimi po kolei. Podczas działania preparatu nie należy otwierać oczu. Po upływie wymaganego czasu, weź czysty wacik i delikatnie przesuń go po rzęsach, tak jakbyś je wycierał. Aby nie rozmazać całego tego piękna na skórze twarzy, można położyć szpatułkę (obejrzyjcie dziewczynę na filmiku). Szpatułka będzie tworzyć wsparcie, aby ułatwić usunięcie rzęs. Ponadto, w ten sposób unikniesz uzyskania rzęs w oku. Kiedy usuniesz wszystkie rzęsy, ostrożnie przetrzyj powiekę płatkiem kosmetycznym zwilżonym wodą micelarną. W przeciwnym razie po usunięciu preparatu może pozostać nieprzyjemny biały nalot. Następnie przejdź do rzęs na powiece drugiego oka.Ważne: Oczy są niezwykle wrażliwe na czynniki drażniące. Jeśli otworzysz "pracujące" oko, rzęsy, stary klej i remover mogą dostać się do środka i wystąpi podrażnienie. Jeśli trudno jest Ci utrzymać oko zamknięte przez dłuższy czas, warto poprosić kogoś z domowników, aby nałożył produkt i usunął rzęsy za Ciebie, podczas gdy Ty siedzisz z zamkniętymi oczami. Możesz uniknąć kapania stosując produkty o kremowej konsystencji, a nie żele.

Opcja 2: usuń rzęsy za pomocą szczoteczki lub pęsety

Jeśli rzęsy są dość mocno trzymane, możesz zastosować większe tarcie za pomocą szczoteczki. Po spędzeniu czasu z zmywaczem, wystarczy przeczesać rzęsy, a one same się odczepią. Jeśli ta opcja nie działa albo, można usunąć rzęsy jeden po drugim za pomocą pęsety. Należy uważać, aby nie chwytać rodzimych rzęs pęsetą. Jeśli nie widzisz dobrze, możesz wziąć lusterko powiększające.Ważne! Jeszcze raz chciałbym podkreślić konieczność ostrożnego usuwania remuvera. Jak autor wideo prawidłowo zauważyć, jeśli zaniedbać tę procedurę, będziesz w lewo z płatkami remover na rzęsach. Rzęsy będą białawe, oklapnięte... Ugh. Brutto.

Jeśli tylko wykwalifikowany specjalista powinien być zaufany z przedłużanie rzęs, a następnie usunięcie rzęs jest znacznie łatwiejsze. Z odpowiednim poziomem wyszkolenia można łatwo poradzić sobie z tym uciążliwym, ale nieskomplikowanym zadaniem.

Nadal dbaj o swoją urodę i pielęgnuj ciało, gdy jesteś w domu. Pozbędziemy się koronawirusa i wkrótce wrócimy do normalności. Życzę wszystkim zdrowia i dobrego nastroju!