Prawdziwa cena kosmetyków: Jak dowiedzieć się, na co warto wydać pieniądze

Beauty Ideas /... Opieka

Kiedy przychodzi nam wybierać kosmetyki, często mamy pytania o to, ile powinien kosztować naprawdę dobrej jakości krem do twarzy. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy drogi makijaż jest rzeczywiście lepszy od taniego? Zobaczmy, czy to prawda.


W czasach, gdy każdy drogi krem ma równie wysokiej jakości (i przyjazną dla budżetu) alternatywę, wybór kosmetyków stał się trudnym zadaniem, ponieważ poruszanie się w natłoku produktów może być trudne. W dzisiejszych czasach skład słoiczków z kosmetykami decyduje o jakości i skuteczności produktu. Postaramy się pokazać Ci, jak z otwartymi oczami i jasnym umysłem dokonać dobrego wyboru pielęgnacji skóry.

Przede wszystkim kosmetyki różnią się między sobą: funkcją, jaką pełnią oraz ceną, za jaką je kupujemy. Na wstępie warto pamiętać, że cena nie zawsze przekłada się na jakość i odwrotnie. Istnieje szereg niuansów, na które musimy zwrócić uwagę przed zakupem, ponieważ to one będą głównym czynnikiem cenotwórczym.

Co sprawia, że kosmetyki są drogie?

Kupując drogocenny słoik kosmetyczny, należy zwrócić uwagę na kształtowanie się ceny: musimy zapłacić za towar, opakowanie, koszty produkcji, kampanie reklamowe, transport towarów importowanych, cła, itd. itp. A zysk ze sprzedaży jest już świadomie wliczony w cenę. Ironia polega na tym, że czasami sam krem, na przykład, kosztuje producentów kilkadziesiąt lub więcej razy mniej niż jego opakowanie i reklama.Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, musimy zwrócić uwagę na następujące czynniki...

1) W kosmetyku znajduje się co najmniej jedna aktywna formuła lub składnik, który będzie działał na skórę. Nie tylko skład będzie dobry, ale także stężenia i doskonałe połączenie formuły wszystkich składników.

2) Kosmetyki powinny być nie tylko odpowiednie dla Twojego typu skóry, ale także powinny rozwiązywać problemy leżące u jej podstaw. Oznacza to, że produkt, który wybierzesz, będzie wyspecjalizowany i zaprojektowany tak, aby zająć się jednym lub drugim, w zależności od rodzaju problemu, jaki masz. Może to oznaczać, na przykład, zmniejszenie suchości lub kontrolowanie połysku.


3) Bez względu na to, jak stylowo lub modnie wygląda opakowanie Twojego produktu, powinno ono przede wszystkim chronić Twoją skórę. Musi chronić produkt, być wygodny i funkcjonalny. Nie powinieneś płacić tylko za "ładne pudełko". Pudełko powinno być w stanie przedłużyć okres trwałości produktu i spełniać wymagania dotyczące jego przechowywania.

Oprócz kosztów produkcji, to właśnie wysokiej jakości składniki aktywne, formuły opracowane specjalnie dla danego produktu oraz najwyższa jakość składników, od zapachu po opakowanie, sprawiają, że produkty kosmetyczne są drogie.

Jak powinny działać dobre kosmetyki?

Nieprawdziwe jest twierdzenie, że kosmetyki najwyższej klasy muszą działać natychmiast. Choć oczywiste jest, że żaden produkt nie zadziała magicznie w 1-2 zastosowaniach, to właśnie tego wszyscy od nich oczekują. Z pewnością najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę produktu kosmetycznego musi być jego skuteczność. Chodzi o optymalną ilość składników aktywnych połączonych w odpowiednią formułę, która zadziała na naskórek i przyniesie korzystny efekt nie tylko na powierzchni skóry, ale również wniknie jak najgłębiej w jej głąb. Warto zwrócić uwagę na efekt bezpośrednio po zastosowaniu. W przypadku dobrej jakości produktu będziesz mógł zaobserwować rezultat jego zastosowania na swojej skórze.Naukowcy nie wynaleźli jeszcze kosmetyków, które jak magiczne różdżki błyskawicznie usuwają zmarszczki czy leczą trądzik. A przecież najważniejsze będzie to, jak się czujesz i jaka jest struktura Twojej skóry, nawet po pierwszej aplikacji, bo te kosmetyki mogą na nią wpływać. Wszystkie te obietnice natychmiastowego efektu są tylko chwytem dobrego marketingu i reklamy.

Które kosmetyki są naprawdę warte pieniędzy?

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich dobrej jakości produktów na rynku kosmetycznym. Możemy jednak zrozumieć, na jakich etapach pielęgnacji warto postawić na droższy kosmetyk, a co najważniejsze - dlaczego.

Kosmetyki, za które można zapłacić więcej, to przede wszystkim produkty z większą zawartością pożytecznych, nieszkodliwych i skutecznych składników. Ale powinny być one ważne z punktu widzenia dobrego efektu. Na przykład produkty tonizujące mają w swoim składzie zazwyczaj ponad 90 % wody, podczas gdy w esencji czy tonerze znajdziemy 80-90 % dobroczynnych filtrów. Z ogólnego rozeznania możemy wywnioskować, że nie warto płacić wygórowanych kwot za tonik. W przeciwnym razie po prostu wyrzucamy pieniądze, a raczej zwykłą wodę. Hipoalergiczne składniki, z drugiej strony, są wartym zachodu powodem, aby wydać pieniądze.Najpopularniejszymi produktami na rynku kosmetycznym są serum i kremy uzupełniające. Serum (ze względu na swoją strukturę, konsystencję i skład) ma większe szanse zadziałać na głębsze warstwy skóry. Kremy natomiast mają za zadanie stworzyć na skórze niewidzialną powłokę, dzięki której wszystkie aktywne składniki serum nie wyparowują. Jak już zauważyliśmy, nie wszystko co drogie będzie dobre, i nie wszystko co tanie też nie będzie działać. Niektóre marki z drogimi kosmetykami dbają o jakość składników aktywnych, ich skuteczność i niezbędne stężenie.

Za które z nich warto przepłacić,
a na których lepiej skąpić?

Przyjrzyjmy się bliżej różnym rodzajom produktów do pielęgnacji skóry, zwracając uwagę na ich składniki i sprawdzając, które z nich uzasadniają wysoką cenę.

1. Produkty oczyszczające

Jeśli stosujesz metodę podwójnego oczyszczania, zapewne już wiesz, że znalezienie dobrego i niedrogiego balsamu lub olejku do demakijażu jest bardzo trudne. Za pielęgnację warto zapłacić więcej, ponieważ nie tylko tuszuje ona niedoskonałości jak kosmetyki dekoracyjne, ale je zwalcza. Dlatego żel oczyszczający musi być dobry i dobrej jakości, ponieważ to właśnie on usuwa cały kurz i oczyszcza twarz po całym dniu.

W żelach oczyszczających należy zwrócić uwagę na ich konsystencję, może to być pianka, żel, mleczko oczyszczające. Warto indywidualnie dobrać preparat oczyszczający, ale musi być on wysokiej jakości i skuteczny.


2. Toniki

to w zasadzie czysta woda, hydrolaty i niewielka ilość kwasów owocowych. Nie są to drogie składniki, więc produkt końcowy nie musi być aż tak drogi. Wybierając tonik, warto sprawdzić, czy zawiera substancje łagodzące, odświeżające i (ewentualnie) przeciwzapalne. Możesz kupić takie produkty oddzielnie, w zależności od osobistych preferencji i potrzeb.


3. Serum i esencje

Takie produkty są często wykonane z kwasu hialuronowego lub gliceryny - mogą być drogie. Przede wszystkim serum z takimi składnikami jest potrzebne do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dodatkowo, cząsteczki kwasu hialuronowego zawarte w serum sprawiają, że produkt działa nie tylko na powierzchni skóry, ale również w jej głębszych warstwach. A jeśli chcesz coś zmienić w swojej skórze, poszukaj produktów, które nie tylko pomogą utrzymać poziom nawilżenia, ale także pomogą chronić przed zmarszczkami, zredukować przebarwienia, usunąć trądzik i podrażnienia, ujędrnić i napiąć skórę. To wszystko robi dobre serum i tylko wtedy, gdy te wymagania są spełnione, warto wydać na nie znaczną kwotę.Esencje zabiegowe kryją w sobie największy potencjał pielęgnacyjny. Przy ich wycenie bierze się pod uwagę wiele czynników:

- formułę i stężenie składników aktywnych;

-liczne badania i testy kliniczne; -

hipoalergiczność;

- jakość opakowania (chroniącego składniki przed ewentualną degradacją pod wpływem światła i tlenu.I tak dalej.

Z wszystkich wyżej wymienionych niuansów w miejscu, można prawdopodobnie zauważyć skok w cenie w porównaniu do budżetu (ale mniej wiarygodne) produktów. I ta różnica w cenie będzie uzasadniona.

4. Oleje (w tym olejki eteryczne)

Sytuacja w tym przypadku jest dość podobna do tej z serum. Produkt jest skoncentrowany, a jego jakość zależy w dużej mierze od składu, miejsca i sposobu wydobycia oraz jakości opakowania. Olejki eteryczne są bardzo skuteczne i mogą być przechowywane przez długi czas, ale najlepsze są świeże, więc powinieneś używać ich przez kilka miesięcy po otwarciu butelki. W związku z tym warto na nie wydać pieniądze.

Warto obalić mity, że na olejkach eterycznych można bezpiecznie oszczędzać, faworyzując olejki budżetowe. Rozpoznanie oleju niskiej jakości od pozbawionego skrupułów producenta nie jest zbyt trudne. Zwróć uwagę na następujące ważne czynniki.

1) Na opakowaniach złych olejów nie ma dat ważności. Nawet produkty o długim okresie przydatności do spożycia z czasem ulegają zepsuciu. Jeśli nie ma daty ważności, jesteś oszukiwany, a jeśli tak, to na pewno nie mówisz o jakości.

2) Dobry olejek eteryczny nie jest sprzedawany w dużej butelce. W małych buteleczkach olejki eteryczne optymalnie zachowują swoje właściwości. W przypadku olejków, nie daj się skusić ofertom promocyjnym, aby zaoszczędzić pieniądze kupując dużą butelkę.

3) Podróbki są często sprzedawane w przezroczystych butelkach. Olejki eteryczne wymagają pewnej ochrony przed światłem, dlatego też są dozowane w ciemnych butelkach.

4) Olejki eteryczne nie są przechowywane w plastiku. Jeśli proponuje Ci się zakup olejku eterycznego w plastikowej butelce, to z pewnością jest to podróbka. W przeciwieństwie do zwykłych olejków roślinnych, olejki eteryczne są koncentratami, a plastik rozpada się w kontakcie z nimi.5) Produkty niskiej jakości często nie posiadają instrukcji obsługi. Nie bądź taki szybki w wydawaniu dużych pieniędzy na olej, jeśli na opakowaniu butelki nie ma nawet maleńkiej wkładki informacyjnej. Olejki eteryczne powodują podrażnienia skóry i powierzchni śluzowych, jeśli są stosowane niewłaściwie i obficie, więc każdy mądry producent będzie starał się uniknąć pozwów sądowych od niezadowolonych klientów, umieszczając instrukcje wewnątrz opakowania lub drukując je na pudełku.

6) Ponieważ olejki eteryczne nie powinny być używane w dużych ilościach, dobrą praktyką jest posiadanie wygodnego dozownika lub kroplomierza na butelce.

W przypadku olejów innych niż eteryczne sytuacja wygląda nieco inaczej. Fiolka może być plastikowa lub post-racial, ale powinny one pochodzić z instrukcjami, jak również.

5. Maseczki do twarzy

Do tej grupy należą również kosmetyki o wysokim stężeniu składników aktywnych, co oznacza, że zawartość opakowania może być bardzo wartościowa. Maseczka pozostaje na twarzy przez krótki czas i oczekujemy od niej dobrych efektów, dlatego w maseczkach znajdziemy zazwyczaj dużą dawkę dobroczynnych substancji. Dawka ta jest zazwyczaj większa niż w kremach, ale mniejsza niż w serum czy olejkach. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko jest takie proste. Maseczki złuszczające są najmniej wartościowe pod względem działania (i mądrego wykorzystania wydanych na nie pieniędzy). Składają się one w większości z wypełniaczy i działają jedynie na powierzchni skóry, dając banalny efekt oczyszczający lub liftingujący. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na maseczkę z takimi składnikami jak zmielone pestki winogron czy fusy z kawy. Taniej będzie zrobić swój własny domowy produkt do szorowania.

Maseczki tkaninowe są tak naprawdę tylko tkaniną nasączoną mieszanką składników podobnych do tych w serum lub esencji. Są to głównie kremy nawilżające, które działają pilnie i bardzo szybko. Jednak dla pełnego efektu należy je również stosować jako serum, najlepiej przez co najmniej dwa tygodnie. Częstotliwość stosowania jest podana na opakowaniu lub w infomercial. Jeśli chcesz przetestować maskę tylko raz, to a) nie uzyskasz żadnego efektu i b) zmarnujesz swoje pieniądze.Maseczki w formie kremu lub żelu są najbardziej skuteczne i przewidywalne - zwykle znajdziesz w nich oczyszczającą glinkę, nawilżającą glicerynę, witaminy i ekstrakty roślinne. Ich stosowanie daje efekt szybkiego wygładzenia lub nawilżenia, a regularne stosowanie może naprawdę poprawić kondycję skóry.

I już się domyśliłaś, że warto zainwestować w maseczki kremowe. A to, że maseczka kosztuje tyle samo co krem, nie powinno dziwić.

6. Kremy

Rynek kremów do twarzy, rąk i innych części ciała jest ogromny, dlatego różnorodność kremów sprawia, że nie wiadomo, czy warto wydawać na nie dużo pieniędzy. W większości przypadków, dobry podstawowy krem nawilżający w połączeniu z serum zapewni Twojej skórze dobrą pielęgnację. Jeśli jednak oczekujesz jeszcze wspaniałego zapachu lub masz inne wysokie wymagania co do składu, cena kremu może być dość wysoka.

Ale co z kremem pod oczy? Czy warto ponosić dodatkowe koszty? Bardziej prawdopodobne, że tak niż nie, ale tylko jeśli masz wysokie wymagania. Kremy pod oczy są trudniejsze w formułowaniu niż kremy do twarzy, mają więcej ograniczeń dotyczących receptur i podlegają większej liczbie testów. Jeśli jednak chcesz nawilżać, chronić i nie podrażniać swojej skóry, lekki żel z kwasem hialuronowym może być najlepszą strategią. Cóż, do aplikacji pod oczy możesz po prostu użyć swojego bazowego kremu do twarzy. O ile, oczywiście, nie masz szczególnej wrażliwości.


7. Szampony i maski do włosówGłównym

celem szamponów jest oczyszczenie włosów, więc wszelkie smakołyki, które obiecują, pójdą w dół toalety z szamponem. Zapłać za oczyszczanie, a nie za rzekomą magiczną przemianę trzech włosów w pukle wspaniałego dobra. Jeśli Twoim celem jest szybkie zagęszczenie lub zapuszczenie włosów, zainwestuj w produkty, które (w przeciwieństwie do szamponu) pozostają na głowie dłużej niż 30 sekund i nie zmywają się od razu. Na przykład, odżywcze maski do włosów.


Czy warto płacić więcej za świetną markę?

Wniosek wydaje się być oczywisty: przepłacając za modną markę, tak naprawdę nie płacimy za logo, ale za jakość, którą marka zobowiązuje się nam dać. W przeciwnym razie reputacja firmy szybko straci na znaczeniu, a liczba nabywców zmniejszy się. Ale są też pułapki. Firmy o wysokiej renomie mają wielu naśladowców, którzy bez skrupułów zalewają rynek niskiej jakości, ale drogimi podróbkami. Czy można się zabezpieczyć przed podróbką? Tak, jeśli zamówisz bezpośrednio na stronie producenta, masz gwarancję, że unikniesz podróbek. Dodatkowo, w ten sposób cena kosmetyków będzie niższa, ponieważ nie będzie zawierała czynszu za wynajem powierzchni sprzedażowej, pensji kasjerów i innych czynników podnoszących koszt towarów w sklepach.Jeśli zamawiasz bezpośrednio u marek, otrzymasz również inne atrakcyjne bonusy, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze:

- aby przyciągnąć klientów, marki mogą przeprowadzać promocje z gratisami;

-nowi klienci często otrzymują gratisy przy pierwszym zamówieniu;

- elastyczne systemy rabatowe są również dostępne dla lojalnych klientów

.Napiszcie nam w komentarzach, na jakie czynniki Wy osobiście zwracacie uwagę przy zakupie kosmetyków. I życzymy Wam, abyście pozostali piękni i młodzi, nawet bez żadnych produktów! Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze