Ogień i mech: wariacje na temat legendarnej torebki Lady Dior

Pomysły na urodę Pomysł na zdjęcie

Na drugi dzień w Moskwie uroczyście otwarto wystawę "Lady Dior as Seen by". Ten znany na całym świecie projekt zdążył już zrobić furorę w Szanghaju, Berlinie, Mediolanie, a teraz w kolejce czeka stolica Rosji. Najpopularniejsza torebka Dior w niezwykłych odsłonach jest w centrum zainteresowania publiczności. Co trzeba wiedzieć o wystawie i jak teraz wygląda legendarny dodatek?

Christian Dior, gdyby żył, pokochałby to. Francuski couturier zawsze odznaczał się oryginalnością i nigdy nie skąpił pomysłów. Jego nazwisko jest pamiętane do dziś, a jego dom mody wciąż jest pełen ludzi. Marka Dior, tak samo jak 50 lat temu, jest kochana, uwielbiana, honorowana. A niedawno otwarta wystawa jest tego kolejnym potwierdzeniem.Trzypoziomowa wystawa poświęcona jest Lady Dior, najlepiej sprzedającej się i najbardziej rozpoznawalnej torebce francuskiego domu. To akcesorium nosi imię księżnej Diany. Dokładnie jej torebkę podarowała pierwsza dama Francji Bernadette Chirac w 1995 roku. Gianfranco Ferré wynalazł produkt składający się z 144 części, wykonany w technice tkania "cannage" rok wcześniej. Wówczas torebka nosiła nazwę Dior Chouchou, co oznacza "słodkie serce". Ale po tym, jak wpadł w ręce "królowej kier", nazwa nie mogła pozostać niezmieniona. Akcesorium zostało przemianowane na Lady Dior, na cześć Lady Di, prawdziwej ikony stylu. Bardzo szybko torba stała się zjawiskiem kultowym i do dziś nie oddaje swojej pozycji.W 2011 roku marka zaprosiła artystów z całego świata, aby użyli swojej wyobraźni i przedstawili swoją wizję kultowej torby. Projekt okazał się tak udany, że jest kontynuowany do dziś. W ciągu tych 10 lat francuski dom został wyhaftowany, pokolorowany, a nawet spalony, wszystko oczywiście dla dobra sztuki. Sami artyści podnieśli w tym czasie poprzeczkę do nieba. Wydawać by się mogło, że nie ma już pomysłów na zaskoczenie publiczności, która nieuchronnie spragniona jest widowiska. Ale tak nie jest. Jak mówi przysłowie, jest tyle osób, ile jest opinii. I oczywiście, że artyści mają wiele opinii. A oto niektóre z nich.

Ognista Lady Dior Frazeologizm

"powstać z popiołów" doskonale opisuje drogę życiową tej torebki. Rosyjski artysta uliczny Jewgienij Ozzik najpierw wypalił swój produkt, a później wydrapał na nim znane wszystkim "cannage".


Silna i niezależna Lady DiorCzy

to chmura, czy szklanka... Co autor chciał powiedzieć? Okazuje się, że Olympia Scarry chciała opowiedzieć historię o sile współczesnej kobiety. Piękna, ale niszcząca. Kruchy, ale samowystarczalny. Tak, tak, mała torebka o nazwie "Lady arrived" może powiedzieć wszystko.


Gipsowa

Lady Dior to gips

! Anastasia Prakhova, absolwentka brytyjskiej Higher School of Design, postanowiła za pomocą torby przekazać całe piękno i tajemnicę ludzkiego ciała. Aby nie zakłócać kompozycji, szorstkie uchwyty zastąpiła przezroczystymi cienkimi rurkami. Wyszło bardzo futurystycznie!


Komputer Lady Dior

Nawet tutaj nie mogliśmy uniknąć myślenia o nowych technologiach, które coraz bardziej przejmują nasze życie. Autorami tej awangardy są Tosya Mlinarich i Alexander Rayev. Zastanawiam się, co kryje się za tym arcydziełem. To proste: drukarka 3D, dwie plastikowe torby i dużo czarnej emalii.


10 kg Lady Dior

Jeśli przeszłe torby są cokolwiek, aby przejść przez, to akcesorium jest eksponat w najczystszej formie. Strasznie jest chodzić po ulicy z taką torbą, wykonaną z porcelany kostnej i szkła.


Forest Lady Dior

To arcydzieło zostało stworzone jeszcze w 2018 roku i zdecydowanie warto się mu przyjrzeć. Koreański artysta Lee Bul zainspirowany pięknem matki natury, pokrył dzieło "szlachetnym mchem". Szkoda, że torebka nie oddaje przyjemnego zapachu lasu.


Chocolate Lady DiorW

tym przypadku, nie ma potrzeby wyjaśniać. Torba w formie tabliczki czekolady ucieszy nawet tych, którzy absolutnie nie przepadają za słodyczami. Możesz się w nią wgryźć, ale nie możesz dotknąć eksponatów!Oprócz toreb, na wystawie można było zobaczyć również wyjątkowe fotografie. Fotografowie z całego świata próbowali wyobrazić sobie Lady Dior w najbardziej nietypowych miejscach. W ten sposób chcieli udowodnić, że moda nie ma granic i społecznych nakazów. Jedni wysyłali torbę na targ i do kwiaciarni, inni na basen dla dziewczyn synchronicznych.

Okazuje się, że nie potrzeba specjalnych umiejętności czy materiałów, aby stworzyć arcydzieło. Współcześni artyści korzystają z najbardziej powszechnych materiałów. Stwierdzenie "im prościej, tym ciekawiej" wyraźnie staje się trendem. Też chcesz poeksperymentować? Na naszej stronie znajdziesz przydatne wskazówki, jak stworzyć torbę własnymi rękami.
Autor: Anastasia Baranova Omów artykuł
  • Poster Moscow News
Powiedz swoim znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze