7 modnych sposobów na zatuszowanie siwych

włosów Pomysły na urodę/. Pomysły na fryzury Aby odświeżyć wygląd i zmienić styl kobiety po 40-tce, pomocne będą modne rodzaje koloryzacji, które ukryją siwiznę i pozwolą jej stracić kilka lat. Styliści sugerują kobietom w tej grupie wiekowej, aby nie bały się eksperymentować i wyrażać siebie. Pierwszy siwy włos to nie powód, by chować głowę pod chustą lub bezlitośnie malować osłabione włosy na fioletowo lub karmazynowo. Ponadto, stylowe podkreślenie siwych włosów jest niezwykle modnym trendem. Starzenie się powinno i może odbywać się w piękny sposób. Dziś pokażemy, jak to zrobić.


Siwe włosy w 2022 roku: 7 najlepszych pomysłów

na koloryzację Naturalność to tegoroczny

trend

w koloryzacji. Włosy wszystkich typów i w każdym wieku muszą przede wszystkim wyglądać na zdrowe i zadbane. Trend ten musi być utrzymany niezależnie od koloru i techniki. W kolorze pszenicy, blond, ciemnej czekolady lub czerwonym. Powinna ona podkreślać piękno włosów i ukrywać niedoskonałości.Dzisiejszy przemysł kosmetyczny jest tak rozpowszechniony, że łatwo jest uzyskać wymarzony kolor i ukryć szarość. Koloryści oferują paletę najróżniejszych odcieni, które doskonale pasują do Twojego typu kolorystycznego i tonacji.

Czy farbować długie? A może bob? A może nawet zabarwić ultrakrótką fryzurę? Wszystko to można zrobić w dobrym stylu i z odrobiną polotu. Styliści odradzają bicie się z myślami i szukanie najlepszych rozwiązań w walce z siwymi włosami.

Przed wyborem rodzaju koloryzacji należy omówić z kosmetyczką następujące kwestie:
  1. aktualna długość włosów;

  2. naturalny kolor;

  3. struktura włosów
.
Pomoże Ci to znaleźć najbardziej odpowiednią opcję, która sprawi, że Twoje włosy będą piękniejsze i będzie o nie dbać.Fryzjerzy proponują modnym kobietom najmodniejsze techniki koloryzacji włosów na lata 2022-2023, w tym ombré, beibilit, bronzing, balayage, shatouche, pasemka i tonowanie. Są to techniki, które pozwalają uzyskać najbardziej naturalne wykończenie i naturalny połysk.

Miejscowe odcienie pszenicy, miodu, piasku, karmelu, czekolady, bursztynu, a nawet popiołu wzmocnią efekt. Tak, szare pasma świetnie nadają się do ukrycia pod popielatym kamuflażem.

Sprawdź 7 najlepszych propozycji koloryzacji siwych włosów, które będą królowały w 2022 roku.


Ombré

Klasyczny styl ombré jest nadal modny w sezonie 2022-2023. Wygląda pięknie i stylowo, dlatego nie traci na popularności. Płynne przejście, które zaczyna się na środku włosa, nada włosom żywość i dynamikę. Dzięki niemu uzyskuje się głębię koloru i objętość.

Na włosach w kolorze ciemnej czekolady jest to naprawdę dramatyczny efekt. Jeśli jednak głównym celem jest zakamuflowanie siwizny, warto wybrać kolor karmelowy lub migdałowy u nasady włosów i bardzo jasny, wyblakły kolor na końcówkach. Ombré w jaśniejszych odcieniach pozwoli Ci ukryć siwe włosy w mieniących się pasmach. Nawet gdy kolor się zetrze, pozwoli Ci to na chwilę uwolnić się od stylisty.


Topienie

w odcieniach szarości jest idealne dla osób, które właśnie zaczęły tracić pigment melaninowy. Ta technika jest najdelikatniejsza i najbezpieczniejsza dla osłabionych włosów. Włosy farbowane można często farbować, aby ukryć pierwsze oznaki starzenia się. Nawet ciemniejsze włosy mogą być poddawane zabiegom tą techniką. Podobnie, podkreślenie pikantnej strony wieku za pomocą blond włosów może być dobrym sposobem na pozbycie się plam starczych. Dzięki niej siwe włosy zyskają eleganckie, profesjonalne wykończenie.


Wybielanie

to technika farbowania podobna do blondowania. Główna różnica polega na tym, że ciemniejsze pasma przeplatają się z jaśniejszymi. W ten sposób przejście od jednego koloru do drugiego jest prawie niezauważalne. Umożliwia to uzyskanie maksymalnej naturalności z lekkim efektem wypłowiałości.

Brązowanie weszło do mody nie tak dawno temu, ale stopniowo staje się klasyką. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie tylko zabarwia szarości, ale także nadaje im objętość i głębię.


Tonowanie

Tonowanie to modny kolor, który ukrywa siwiznę na włosach. Uzyskaj żywy, naturalny kolor, ale pozostaw swoje siwiejące pasma znacznie jaśniejsze. Kolory tworzone są na włosach, które wcześniej poddane były klasycznemu lub skomplikowanemu rozjaśnianiu. Jeśli jednak używasz zwykłej farby koloryzującej na "żywych" włosach, dotyczy to również tonowania. W tym procesie barwienia ton koloru musi być jaśniejszy niż kolor naturalny.


Balayage W

sezonie 2022-2023 styliści doradzają kobietom o wyraźnie zaznaczonych siwych włosach, aby rozważyły technikę balayage. Największą popularnością cieszy się stylowy i piękny popielaty balayage. Pojedyncze pasma są zabarwione na srebrnoszary kolor, dlatego najlepiej wyglądają na siwych włosach.

Balayage może być stosowany w celu ukrycia siwizny na włosach cienkich ze względu na przejście w inny kolor. Może być zarówno łagodny, jak i dramatyczny. Dzięki tej technice koloryzacji włosy staną się optycznie grubsze i zdrowsze.


Shatouche

jest pod wieloma względami podobny do balejażu, ale jego główna różnica polega na tym, że podczas procesu farbowania kolorysta przeczesuje kosmyki na całej ich długości. Dopiero potem nakładany jest puder rozświetlający. Dzięki tej technice rzemieślnicy uzyskują płynne przejście i większą skuteczność w maskowaniu siwych włosów. Z shatouche można chodzić nawet przez 10 miesięcy, a po odrośnięciu korzeni nie będzie go widać na popielatych włosach.


Babylights

" Technika koloryzacji babylights to trend na rok 2022. W dużej mierze wzoruje się ona na technice wybielania superfine. Cienkie pasma włosów są farbowane w minimalnej odległości. W ten sposób uzyskuje się efekt naturalnego jednolitego blondu z subtelnymi refleksami na całej długości.

"Babylights" nada włosom efekt trójwymiarowości i sprawi, że optycznie zwiększą objętość. Doskonale nadaje się do włosów cienkich.Kolory w 2022 r. oferują wiele modnych opcji kolorystycznych do ukrycia siwizny. Każda pani może wybrać najbardziej optymalną dla siebie technikę, biorąc pod uwagę wpływ na włosy, efekt końcowy i stopień zamaskowania popielatych pasm. Nie bój się powitać sędziwego wieku w pięknym stylu.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze