Perfumy też mają datę ważności: Dlaczego perfumy zmieniają kolor i zapach

Pomysły na urodę Image Idea Kiedy kupujemy sobie zapach, który nam się podoba, mimowolnie zastanawiamy się "Czy perfumy mają w ogóle datę ważności?". Zdecydowanie warto dowiedzieć się nieco więcej o produkcie, który codziennie aplikujemy na nasze ciało. W końcu w dzisiejszym świecie trudno spotkać osobę, która nie posiada flakonika z wyjątkowym zapachem.

W dzisiejszym artykule zdradzamy najważniejsze kwestie dotyczące Twojego ulubionego produktu. Jak mogę sprawdzić, czy perfumy straciły już swoją ważność? A czego mogę się spodziewać, jeśli będę go stosować codziennie rano, a nawet później? Czy perfumy mogą zaszkodzić mojemu zdrowiu? Jak ją prawidłowo przechowywać, aby przedłużyć zachowanie wszystkich jej pozytywnych właściwości? Odpowiedzi na te i inne pytania są już szczegółowo opisane poniżej. Wszystko, co musisz zrobić, to przestudiować te informacje i zacząć używać kompozycji, którą lubisz prawidłowo.

Czy alkohole mają datę ważności?

Nierzadko można spotkać osoby, które mają poczesne miejsce w domu jest cała kolekcja różnorodnych perfum. Kupując modne perfumy warto najpierw pomyśleć o ich terminie ważności i zasadach przechowywania.Woda toaletowa zawiera alkohol. I jest świetnym środkiem konserwującym. Dzięki temu perfumy mogą być przechowywane przez 2 do 5 lat. Dokładną datę ostatecznego spożycia można zawsze sprawdzić na opakowaniu. Jeśli nie możesz go tam znaleźć, będziesz musiał skorzystać ze specjalnego serwisu. Istnieją strony internetowe, na których można wpisać specjalny kod z pudełka i zobaczyć szczegółowe informacje o swoich perfumach. Co więcej, istnieją aplikacje mobilne, które pozwalają na szybkie sprawdzenie daty produkcji Twoich perfum.Możesz przedłużyć żywotność swojej ulubionej butelki, jeśli znasz pewne sekrety i sztuczki. Pozwoli Ci to również w pełni uwolnić zapach i sprawi, że wszyscy wokół zakochają się w Twoim ulubionym zapachu.

Jak rozpoznać zapach, który się zepsułObjawy z

epsutych perfum są bardzo łatwe do zauważenia, nawet wizualnie. Nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy ani doświadczenia z perfumami. Nie nadają się do użytku, jeśli:
 1. Na dnie butelki pojawił się osad

.
 1. Zwykle jest koloru brązowego lub żółtego. Nie należy polegać wyłącznie na tym problemie, ponieważ może on również wskazywać na obecność olejków syntetycznych w perfumach.
 2. Ciecz stała się mętna
 3. .
 4. Jest to wyraźna wskazówka, że nie warto już go używać.
 5. W powietrzu unosi się
 6. nieprzyjemny zapach
 7. .
 8. Kiedy perfumy mają datę ważności, olejki i inne pierwiastki śladowe zaczynają wchodzić w nieodwracalne reakcje chemiczne. W rezultacie powstaje szlak, który jest zazwyczaj gorzki. Takie perfumy nie będą już zachwycały świeżym czy słodkim zapachem, ale negatywne emocje u ich właściciela i innych osób będą tylko przyczyną.

Jak prawidłowo przechowywać perfumyPrzedłuż

trwałość zapachu, stosując się do pewnych zasad jego przechowywania. Oto kilka wskazówek, których nie należy zaniedbywać:
 • Chroń perfumy przed światłem słonecznym

.
 • Kiedy światło pada na butelkę, olejki zaczynają aktywnie oddziaływać na siebie. To prowadzi do tego, że perfumy znacznie szybciej stają się bezużyteczne. Dlatego lepiej nie stawiać ich na parapecie i wybrać ciemniejsze miejsce.
 • Preferuj butelki z ciemnego szkła
 • .
 • Chronią one również zawartość przed wpływem czynników zewnętrznych. Nie wybieraj zapachów w plastiku. Plastikowe butelki nie będą źle świadczyć o samym zapachu.
 • Nie wyrzucaj pudełka
 • .
 • Idealnie byłoby, gdyby perfumy zawsze pozostawały w pudełku, ponieważ stanowią one dodatkową warstwę ochronną.
 • Umieść swoją wodę toaletową w stałym miejscu
 • .
 • Nie chowaj go do szuflady ani nie wrzucaj do torebki. Perfumy nie lubią ruchu i aktywności. Możesz kupić małą próbkę, jeśli chcesz odświeżyć swój zapach w ciągu dnia w szkole lub pracy.
 • Nie trzymaj perfum w
 • łazience.
 • Jest to bardzo wilgotne miejsce w mieszkaniu, a to również źle wpływa na właściwości zapachu.
 • Staraj się wybierać ciemne i suche miejsca do przechowywania swoich perfum
 • .
 • Idealnie, wilgotność nie powinna przekraczać 70%. Przechowuj swoje perfumy w optymalnej temperaturze 20-25 stopni.
 • Używaj słoików z dyfuzorami. Zapobiega to wyparowywaniu perfum. Co więcej, dzięki dozownikowi perfumy nie będą miały kontaktu z Twoją skórą ani ubraniem. Zapobiega to przedostawaniu się cząsteczek do zawartości i naruszaniu integralności kompozycji.

Czy mogę używać perfum po upływie terminu ważnościMimo

,

że

wielu miłośników zapachów je kolekcjonuje, używanie przeterminowanych perfum może być niebezpieczne dla zdrowia, nie tylko dla ich użytkownika, ale także dla osób z jego otoczenia.Po upływie terminu ważności perfum zaczyna wyparowywać kluczowy element - alkohol. W związku z tym znikają również wszystkie właściwości konserwujące. Pozostałe elementy zaczynają się psuć i uwalniać niekorzystne substancje. W takim środowisku bardzo szybko rozwijają się grzyby i bakterie, co ma duży wpływ na samopoczucie.

Kontakt takiej wody toaletowej ze skórą często prowadzi do reakcji alergicznych i różnych chorób skóry. Istnieje również ryzyko powikłań ze strony układu oddechowego, astmy i częstych bólów głowy. Aby uniknąć tych konsekwencji, warto dokładnie przestudiować wszystkie powyższe zasady i pamiętać, aby stosować się do nich w życiu.Teraz, kiedy masz już wszystkie informacje na temat perfum, będziesz mógł sprawić, że ich stosowanie będzie bardziej efektywne, a także zacząć dbać o swoje zdrowie. Otrzymasz znacznie lepszy okres przydatności do spożycia i będziesz mógł cieszyć się swoim ulubionym zapachem przez wiele sezonów.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
 • Czytaj także
 • Komentarze