Precz z żylakami! Jak uniknąć powiększonych żył na nogach

Pomysły na urodę Opieka

Żylaki - bardzo nieprzyjemna choroba. Towarzyszy mu nie tylko ból, ale także psuje wygląd, przez co pojawiają się kompleksy i utrata pewności siebie. Czy można uniknąć tej plagi? Tak!

Żylaki

Żylaki (lub w skrócie żylaki) rozwijają się z wielu różnych przyczyn.Do głównych czynników ryzyka zalicza się powszechnie występujące przyczyny, takie jak:

- predyspozycje genetyczne,

- płeć (kobiety częściej chorują na żylaki),

-wiek, -

zaburzenia hormonalne

, -stosowanie środków antykoncepcyjnych, -

ciąża i poród,

-nadwaga i/lub

zła

dieta, -

złe nawyki

, -siedzący tryb życia, -

długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej,

-nadmierne chodzenie lub niewygodne obuwie.Oczywiście, niektórych czynników (genetyka, płeć, wiek) nie da się kontrolować. Co więcej, niektórzy naukowcy twierdzą, że żylaki nie mogą być całkowicie wyleczone. Okazuje się, że wszystkie te reklamy cudownych maści z małych pęknięć na nogach (raz posmarowane i wszystko zniknęło) - po prostu bezwstydne kłamstwo ... Doświadczenie wielu cierpiących ludzi pokazuje, że nie do końca skuteczne i wszystkie nasze babcine metody w stylu "żuć kasztana i pędzlować żyły octem". Co więc z tymi, którzy chcą uniknąć leczenia chirurgicznego?

Sposoby walki z żylakami

Nie rozpaczaj, bo to trio najbardziej beznadziejnych czynników (genetyka, płeć, wiek) jest zawsze zaostrzone przez inne przyczyny, a z nimi jest realne do radzenia sobie. Zwróć uwagę na nogi kobiet w Twojej rodzinie. Jeśli mają żylaki , może dostać je też , więc być przygotowany z wyprzedzeniem i zmienić swój sposób życia wcześniej. W ten sposób nie dostaniesz żylaków na nogach, lub mogą one być łagodne. Co najważniejsze, możliwe jest zapobieganie żylakom poprzez przestrzeganie prostych wskazówek.

1. Odwiedź lekarza

Zbadaj się i upewnij się, że poziom hormonów jest całkowicie normalny. Jeśli nie, należy skonsultować się z endokrynologiem. Należy również skonsultować się z ginekologiem i gastroenterologiem.


2.

Skoro mowa o

gastroenterologach

. Mogą Ci powiedzieć, czy Twoja dieta odbiła się na Twoim zdrowiu. Stosuj się do zaleceń lekarzy dotyczących wyboru diety. Dodatkowy bonus: schudniesz i będziesz wyglądać młodziej!


3.

Jeśli pracujesz lub studiujesz w biurze, prawdopodobnie

siedzisz

nieruchomo przez długie godziny przez cały dzień. Ogranicza to przepływ krwi do kończyn dolnych. Raz na jakiś czas wstań i zrób rozgrzewkę, albo przynajmniej rozprostuj nogi siedząc i wykonaj ćwiczenie "marsz w miejscu".


4. Unikaj długotrwałego stania i długich spacerówJedną

ze stron medalu jest to, że żylaki rozwijają się nie tylko od siedzenia, ale także od stania i chodzenia. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie dużo stania lub poruszania się, postaraj się wygospodarować dla siebie przynajmniej minutę cichego czasu. Usiądź, rozluźnij nogi i masuj je.

5. Kup pończochy uciskowe

Pamiętaj, że samoleczenie jest surowo zabronione. Ale jeśli lekarz zaleci Ci noszenie tych pończoch, nie powinieneś skąpić na zdrowie. Dzięki nim poprawisz przepływ krwi w nogach.


6. Ćwiczenie

Tutaj nacisk należy położyć na sport amatorski. Z drugiej strony, wielkie sporty są często niezdrowe, ponieważ wiążą się z kontuzjami i długimi treningami. Wystarczy chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu lub ćwiczyć w domu przez kilka minut każdego dnia. Chcesz, żeby twoje nogi były szczupłe, prawda? Idąc na siłownię, nie polegaj tylko na swojej wiedzy, ale skonsultuj się z trenerem. Doświadczenie pokazuje, że początkujący często doznają kontuzji wykonując ćwiczenia nieprawidłowo.


7. Określ

swoje priorytety w życiu. Czy chcesz zdrowia i urody bez bólu, czy alkoholu i nikotyny? Albo alkohol i nikotyna, albo nogi, które pulsują aż do grobu, ukryte w dżinsach? Wybór wydaje mi się oczywisty. Zadbaj o siebie, a Twoje ciało będzie Ci za to wdzięczne.


8. Unikaj czynności naczyniowych

Pieniądze, pieniądze, pieniądze... Pilna potrzeba zarabiania pieniędzy zmusza nas czasem do pracy w niezdrowych zawodach, które wymagają dużo siedzenia, chodzenia lub stania w miejscu. Ale zawsze można znaleźć inną pracę, więc nie ma potrzeby poświęcać się dla wypłaty.

Nie ma też sensu przebywać na wsi całymi dniami i nocami przez cały miesiąc dla słoika świeżo zrolowanych ogórków. Wam te pikle wyjdą bokiem, zapewniam, opierając się na doświadczeniu wszystkich moich cioć i babć. Łatwiej i taniej jest kupić owoce i warzywa w sklepie lub u rolnika, niż jeść własne "prosto z pola" i patrzeć ze smutkiem na pulsujące, bolące żyły w nogach.


9. Chroń się mądrze

Niektórzy statystycy zapewniają, że zdecydowana większość dzieci jest nieplanowana. Nie igrajcie z ogniem, nie pakujcie się w sytuacje, w których musicie urodzić niechciane dziecko tylko dlatego, że skąpiłyście na antykoncepcji, że prezerwatywy miały "złe właściwości", że nie prowadziłyście kalendarzyka menstruacyjnego i zalegałyście przez pierwsze miesiące ciąży. Bądź odpowiedzialny za swoje życie i życie swoich bliskich. Nie namawiamy do nie posiadania dziecka, aby uniknąć żylaków. Zachęcamy Cię do zaplanowanego porodu, kiedy jesteś psychicznie i fizycznie gotowa, aby dać życie małemu człowiekowi.

Ale, jak wspomnieliśmy powyżej, środki antykoncepcyjne mogą również powodować żylaki. Dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się z ginekologiem, a nie wymyślać własne metody antykoncepcji. Wykwalifikowany lekarz weźmie pod uwagę Twoją historię choroby i znajdzie dla Ciebie najwygodniejszą metodę antykoncepcji.


10. Wybierz odpowiednią pozycję do spania podczas ciąży

Jak wspomniano powyżej, ciąża często prowokuje wystąpienie żylaków. Eksperci uważają, że lepiej jest, gdy kobiety w ciąży śpią na boku (zaleca się spanie na lewym boku). Uważa się, że to zapobiega żylakom lub zapobiega już istniejących żylaków z coraz gorzej. Powiększona macica w czasie ciąży wywiera nacisk na żyły w okolicy pachwiny. Jednak spanie na boku łagodzi ten ucisk. Jeśli Twój brzuch nie pozwala Ci wygodnie leżeć na boku, spróbuj spać z poduszką ciążową.


11. Nie noś zbyt często obcasów

Słowianki słyną z zamiłowania do strojenia się i chęci wyglądania jak najbardziej kobieco. Podczas gdy zagraniczne fashionistki chodzą w sukienkach z trampkami, nasze piękności nawet na chleb wychodzą w szpilkach. Nie powinno się nosić butów na wysokim obcasie przez cały czas, jeśli chce się zapobiec pojawieniu się oczek na nogach.Czy znasz jakieś inne sposoby na walkę z żylakami? Podziel się nimi z nami w komentarzach. Bądź zdrowa, dbaj o swoje ciało i pozwól swoim stopom pozostać pięknymi!

Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • O naszej kobiecie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze