Francis Kurkjian jest słynnym perfumiarzem, znanym z tworzenia Francis Kurkdjian jest znanym perfumiarzem słynącym z tworzenia zarówno zapachów dla wielkich koncernów perfumeryjnych, jak i perfum ekskluzywnych. Wiele z nich oddaje atmosferę konkretnego miejsca, np. Wersalu czy paryskiego Grand Palais. MCY 105 jest jednym z takich perfum.

Kompozycja zawiera nuty skórzane, drzewne, słonej wody oceanicznej, do których jako przyprawy dodano indonezyjski cynamon, brazylijski bób tonka i hiszpańskie kadzidło. Ostatnie nuty to wetiwer i paczula. Zapach jest zarówno odurzająco radosny, jak i uspokajająco domowy - taki, jaki według jego twórcy powinien być rejs jachtem. Dodatkowo, perfumy wypełnią pomieszczenie miłym, przytulnym zapachem i pozwolą uniknąć zapachu "świeżo pomalowanej łodzi".

Perfumy zapakowane są w kwadratowy, szklany flakon z szarym, marmurkowym wieczkiem, na etykiecie widnieje napis: MSY105. Fakt ten ma swoje wytłumaczenie: ku zmartwieniu wielbicieli Kourkjian, nowy smak nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży. Będzie on dostępny tylko... w nowym jachcie Monte Carlo Yachts 105. Pierwszy z serii 32-metrowych luksusowych jachtów, zaprojektowany przez Nuvolari Lenard, został zwodowany w Wenecji w sierpniu i weźmie udział w corocznym festiwalu jachtowym w Cannes we wrześniu.