Pandemia spowodowana pojawieniem się wirusa COVID-19 doprowadziła do konieczności noszenia masek ochronnych. Pracownicy służby zdrowia twierdzą, że tylko osoby chore potrzebują masek, podczas gdy osoby zdrowe (nie licząc pracowników kwarantanny) mogą obejść się bez masek. Jednak wiele osób nosi ochronę, ponieważ nie jest ona wypisana na czole osoby, z którą rozmawiają. Niektórzy ludzie robią maski z dostępnych środków z powodu ich niedoboru, podczas gdy inni podążają za trendami mody, tworząc efektowne maski. Zbadaliśmy najbardziej niezwykłe opcje.

Maski handmade

W walce z pandemią wszystkie środki są dobre. Ludzie są tak zaradni wobec braku masek, że nie sposób nie podziwiać ich pomysłowości. Naprawdę, sprytna sztuczka jest podstępna!

1. Jak wiadomo, należy chronić nie tylko usta i nos, ale także oczy. Coraz częściej spotyka się daszki wykonane z plastikowych butelek.

2. Improwizowana maska przeciwgazowa

Balaklava z plastikowymi wkładkami w oczkach i nietypowa półmaska własnej roboty z butelek.

3. Worek na śmieci

Zwróć uwagę na błąd popełniony przez osobę na zdjęciu. On (a może ona?) zasłania twarz prowizorycznym kaskiem, dotykając jednocześnie rękami wnętrza torby. W ten sposób zarazki z rąk mogą przedostać się do warstwy ochronnej.
 

4. Internet obiegło zdjęcie pasażera samolotu, który użył kasku motocyklowego, aby uchronić się przed skażeniem.

5. Biustonosz

W fotografii Maxa Siedentopfa pojawia się niekonwencjonalny pomysł. Nie wpadłabym na to, żeby zrobić maskę z biustonosza. A mój rozmiar jest tak mały, że wystarczyłaby mi filiżanka na samym nosie.
 

6. Majtki

Kontynuując temat bielizny...
 

7 Sneakers

W oblicz u rozprzestrzeniania się wirusa na całym świecie Max Siedentopf twierdzi, że jego seria obrazów "oferuje poręczne rozwiązania, jak można wykorzystać przedmioty codziennego użytku do ochrony siebie." Czy trener zamiast maski jest poręcznym rozwiązaniem? Daj spokój, panie Siedentopf, chyba nie mówi pan poważnie.

8. Damska podpaska

A tu maska służy jako maska... podpaska.

9. Liść kapusty

Projekt nazywa się "Jak przetrwać śmiertelnego wirusa globalnego" i zawiera wiele opcji maski domowej roboty. Na przykład liść kapusty.

10. Skórka pomarańczowa

Kolejna odmiana Zydentopf, tym razem z użyciem skórki pomarańczy. Na szczęście, nie musimy stosować dziwacznych metod tego fotografa.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że wszystkie te butelki, torebki i inne domowe maseczki muszą być sterylizowane przed umieszczeniem ich na twarzy.

Fantazyjne maski

Niektórzy ludzie są po prostu kreatywni, dekorując maski na swój własny sposób. Nie wiesz, po co się męczyć, skoro i tak zużytą maskę trzeba wyrzucić zgodnie z normami sanitarnymi. A jednak, choć może się to wydawać dziwne, koronawirus przyczynił się do powstania trendów w modzie.

1. Maseczka z kwiatową aplikacją

Ach, jak ja tęsknię za normalną wiosną, za wdychaniem zapachów prawdziwych kwitnących kwiatów bez maseczek.

2. Maska

z dżetami Samia Alzakleh, projektantka z Jordanii, ozdobiła swoje półmaski dżetami, tworząc z nich coś w rodzaju połówek kuli dyskotekowej. Dziewczynka ma obsesję na punkcie cekinów i dżetów. Ma dżetów we wszystkim, od telefonu i laptopa do kubka z kawą. Cóż, człowiek ma potrzebę, aby wszystko błyszczało. Jak mówi Samia, jej efektowny respirator nie jest pomysłem komercyjnym (nie planuje go sprzedawać), ale raczej próbą uświadomienia światu mody potrzeby higieny. Ozdobiła niewielką ilość masek jako prezenty dla celebrytów i nie zamierza wystawiać swojej nowości na sprzedaż.

3. Maska Pandas

Pojawiły się wersje makijażu dla masek. Oto wersja świątecznego makijażu z brokatem, który, szczerze mówiąc, nie pasuje do pand na masce. Niech tak będzie, jeśli twoja dusza pragnie świątecznego wyglądu.


Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem "viralową" modę, mimowolnie krzyknąłem: "Starzejesz się!"... ale potem pomyślałem o tym. Ale po co nam w ogóle takie trendy? Aby pozostać w głównym nurcie z tak trywialnych rzeczy, jak moda, makijaż i tak dalej.

4. Maska na twarz psa

Ozdobna maska ochronna w kształcie twarzy szczeniaka z pewnością zachwyci malucha. Kreatywna maska dla dzieci jest zarówno zabawna, jak i bardzo smutna w tym samym czasie.

5. Maska do całowania

Jak wiesz, wirus może być przenoszony przez ślinę, więc możesz zapomnieć o całowaniu na czas epidemii. O opinii ekspertów na ten temat pisaliśmy już w artykule o seksie podczas kwarantanny. Ale taki ładny wzór na masce będzie choć niepełnym, ale przyjemnym substytutem pocałunku.


Życie jeszcze się nie skończyło, ludzie. Pamiętaj o radzie króla Salomona: "To też minie". Zajmij się czymś innym, aby oderwać umysł od gorzkich myśli. To od Ciebie zależy, czym będziesz się zajmował podczas kwarantanny i pandemii. Jeśli przyklejanie dżetów do maski uspokaja cię, medytuj w ten sposób. Pamiętaj tylko, że maska jest jednorazowego użytku. Jeszcze lepiej, zrób coś, co jest nieszkodliwe, a nawet zdrowe. Zebraliśmy dla Ciebie 55 kursów online i zasobów, dzięki którym możesz się uczyć, poznawać tajniki biznesu, czytać książki, oglądać filmy, komunikować się z przyjaciółmi lub odnaleźć swoją bratnią duszę. A wszystkie te zasoby są teraz całkowicie bezpłatne. Wiele osób martwi się teraz o pieniądze, ale kłopoty z pieniędzmi można rozwiązać. Mamy Internet! Znajdź sposób na zarobienie pieniędzy podczas kwarantanny.

Dbaj o przestrzeganie przepisów zdrowotnych, dbaj o siebie, wzmacniaj odporność, spędzaj czas z rodziną i nie wpadaj w panikę. Wszystko stanie się lepsze. Bądźcie zdrowi!