Koncepcja Editions de Parfum Frederic Malle, stworzona przez Frederica Malle w 2000 roku, polega na tym, że przy każdych perfumach wydawca zaprasza do pracy jednego z najbardziej cenionych perfumiarzy naszych czasów, wśród których są Jean-Claude Ellena, Edmond i Michel Rudnicka, Maurice Roussel, Olivia Giacobetti i jeszcze kilkudziesięciu innych wybitnych "nosów".

Serwis prasowy Editions de Parfums Frederic Malle

Serwis prasowy Editions de Parfums Frederic Malle

Tym razem swój zapach zaprezentował Bruno Jovanovic, który nie raz współpracował z EdPFM i Dries Van Noten, gdyż jest on również odpowiedzialny za wydanie zapachu EdPFM.

Mimo młodego wieku, jak na standardy profesjonalnych perfum, Bruno ma na swoim koncie imponującą listę projektów dla Calvina Kleina, Michaela Korsa, Karla Lagerfelda, Jil Sander, Choparda i wielu innych, z których największym sukcesem jest Idole D'Armani dla Giorgio Armaniego.

W tajemniczym i uwodzicielskim świecie perfumerii selektywnej
W tajemniczy i uwodzicielski świat perfumerii selektywnej wkroczył w 2013 roku z Dries Van Noten par Frederic Malle. W tym samym czasie, nawiasem mówiąc, stworzył również perfumy dla ironicznego A Lab on Fire.

Nowy Monsieur okazał się bardzo elegancki - ułożony, bez zbędnego flirtu. Według Frederica Malle, to perfumy mężczyzny, który nie jest młody i nie jest frywolny, który zna swoją wartość, który czuje swój styl, pewny siebie intelektualista, który zawsze prezentuje się z godnością. A jednocześnie bezwzględna uwodzicielka.

Biuro prasowe Editions de Parfums Frederic Malle

W sercu piramidy znajdują się nuty paczuli, które w połączeniu z cedrem, zamszem i kadzidłem nabierają nieco aptekarskiego tonu - rygorystycznego i kolekcjonerskiego. A kosztem aldehydu mandarynkowego i szczypty rumu, przyjemna miękkość i przytulność przenikają zapach, niespójna mieszanka cech, którym żadna kobieta nie może się oprzeć. I w tym tkwi prawdziwe przeznaczenie nowego Monsieur'a - został stworzony dla kobiety, która po cichu odciągnie go od właściciela, aby sama go używać.

W listopadzie Pan Malle udzielił RBC Style ekskluzywnego wywiadu wideo, w którym opowiedział o tym, jak powstała jego firma perfumeryjna, na co zwrócić uwagę przy wyborze zapachu na prezent oraz o swojej bezgranicznej miłości do Rosji.

Strzelanie: Julien Faucher

Montaż: Evgeniy Lutsenko noomfilms.com

Muzyka: Erik Satie "Gnossienne n.1"