Czy masz okrągłą twarz i nie możesz znaleźć odpowiedniej fryzury? Mamy to wszystko dla Ciebie. Oto 10 stylowych fryzur, które optycznie wydłużą Twoją twarz i podkreślą jej rysy. Wybierz najlepszą fryzurę i udaj się do salonu fryzjerskiego, jak tylko zakończy się Twoja kwarantanna.

1. Długie, proste włosy

Jedno z najprostszych i najbardziej efektywnych cięć, gdy chcesz uzyskać harmonijny, piękny, stylowy wygląd. Nadaje się szczególnie dla dziewczyn o okrągłej twarzy. Dlaczego? Ponieważ okrągłe kształty potrzebują pionowych linii. Dla harmonii i kontrastu. Jeśli masz długie włosy, to jest to zdecydowanie Twoja opcja. Poza tym, długie włosy są teraz w modzie.

2. Fryzura kaskadowa

Możesz być jednak pewna, że włosy nie muszą być proste i długie - nie w przypadku okrągłej twarzy. Poeksperymentuj z lekką kaskadą. Należy jednak pamiętać, że kaskady powinny być poniżej brody. Jeśli proste są krótkie, poszerzają twarz. Lekka kaskada doda Twoim włosom objętości i sprawi, że Twoja okrągła twarz będzie wyglądała na dłuższą.

3. Krótka fryzura z grzywką

Czy mogę nosić boba, jeśli masz okrągłą twarz? Pewnie! Ale pod jednym warunkiem... Fryzura na boba, która jest stopniowana od krótkiej z tyłu do dłuższej z przodu. Kosmyki z przodu muszą sięgać brody, nie niżej. Huk jest opcją. Jeśli chcesz radykalnej zmiany w swoim wyglądzie, zdobądź go we właściwym kształcie. Zapoznaj się z 13 modnymi grzywkami dla okrągłej twarzy.

4. Krótka grzywka z przedziałkiem na boku


Jeśli nie przepadasz za prostymi cięciami jak to ostatnie, oto większa wersja od Hailey Baldwin. Włosy są tuż nad brodą z przedziałkiem z boku i efektem niechlujstwa. Ważne jest, aby zachować ten przedziałek, ponieważ pozwala on na stworzenie pełniejszej twarzy. Lekkie, opadające loki są na czasie, więc zwróć uwagę na tę fryzurę.

5. Krótkie fryzury z lokami o dużej objętości.


Szukasz bardziej interesującego, romantycznego stylu? To zobacz te loki wampa. Ta fryzura nawiązuje do stylu retro, który jest trendy w tym roku. Przednie pasma skręć do góry, odsuwając je od twarzy. Przedziel włosy na środku głowy, a jedną ich stronę schowaj za ucho, tak jak zrobiła to aktorka Jessica Chastain. Doskonale sprawdzi się zarówno w casualowej stylizacji, jak i odświętnej.

6. Fryzura soft curl

W rzeczywistości, im bardziej miękkie loki, tym lepiej. Im łagodniej, tym lepiej; jest to styl, który przywołuje na myśl naturalny, kobiecy i delikatny wygląd. To właśnie te cechy stały się głównymi trendami w modzie i urodzie na rok 2020. Blake Lively bardzo często nosi tę fryzurę, ponieważ wie, że pasuje ona do okrągłej twarzy. Wszystko czego potrzebujesz to dobra lokówka i lakier do włosów, który utrzyma je w ryzach. Przedziałek z boku może sprawić, że twarz będzie jeszcze bardziej wyrzeźbiona.

7. Podział na boki

Wiemy, że rozstanie to drażliwy temat dla każdej dziewczynki. Często decydujemy się na konkretny styl, który najbardziej nam odpowiada i robimy to cały czas. Możemy Cię jednak zapewnić, że przedziałek z boku sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała na szczupłą. Grzywka zaczesana na bok wzmocni efekt.

8. Strzyżenie z farbowaniem

Opcja dla tych, którzy od dawna chcieli poeksperymentować z kolorami. Dla dziewczyn o okrągłej twarzy polecamy fryzurę balayage (z blond pasemkami na dole i ciemniejszymi u nasady). Dlaczego? Jeśli kolor blond znajdzie się tuż przy twarzy, zwróci uwagę na jej kontury, dzięki czemu twarz będzie wydawała się jeszcze bardziej zaokrąglona. Jeżeli przy twarzy będzie ciemniejszy (a jaśniejszy przy końcówkach), zwróci uwagę na jaśniejszą część włosów. Ciemniejszy kolor sprawi, że kształt twarzy będzie optycznie podłużny.

9. Fryzura z asymetryczną grzywką

Jak już wiesz, grzywka powinna być dopasowana do kształtu Twojej twarzy. Okrągła twarz nie wymaga szczególnych cech. Długie grzywki z przedziałkiem na boku będą pasować do Ciebie najlepiej. Zapomnij o prostych grzywkach z idealnie prostą linią. Chcesz czegoś przeciwnego, asymetrycznej, nieregularnej grzywki. Wydłużą one twarz i nadadzą jej kobiecy, romantyczny wygląd.

10. Wysoka grzywka pod kątem.

Przejdźmy teraz do fryzury. Znaleźliśmy idealną fryzurę dla okrągłej twarzy. Jest to również jedna z najpopularniejszych fryzur na czerwony dywan. Wysoka, napięta wiązka to sposób na wydłużenie twarzy. Gigi Hadid wie o tym na pewno. Możesz powtórzyć jej wersję, zaplatając stylowy warkocz w kok.

Okrągła twarz nie jest żadną wymówką dla stylowej fryzury. Możesz nosić zarówno długie, jak i krótkie włosy. Kluczem jest wiedzieć, co pasuje do Ciebie najlepiej, a my mamy to pokryte dla Ciebie. Może już eksperymentowałeś z którymś z tych stylów? W takim razie śmiało podziel się swoimi spostrzeżeniami i opiniami z innymi fryzjerami kręconych włosów. Zwróć uwagę na te fryzury i po kwarantannie udaj się prosto do salonu piękności. W międzyczasie nie przestawaj pracować nad swoim ciałem! Nawet w domu możesz aktywnie wykonywać trening siłowy i ćwiczenia cardio.