Moda jest kapryśna i zmienna. To, co kiedyś było super modne, nagle staje się oklepanym, przestarzałym znakiem złego gustu. Skorzystaliśmy z rad stylistów, aby dowiedzieć się, jakich trendów unikać.

1. Nieco zbyt mocne puszenie się

włosów jest świetnym kamuflażem - pomaga wyrzeźbić kształt twarzy i dodaje objętości rzadkim włosom. Jednak wszystko z umiarem. Zbyt wysokie ułożenie opasek na głowie jest gorsze od bufanta. Ta fryzura będzie odpowiednia tylko na przyjęcia tematyczne w stylu lat 80-tych.

2. Ciemna opalenizna

Pamiętam, jak we wczesnych latach 2000 modnisie tkwiły w solarium, próbując uzyskać mulasty odcień skóry. Zapomnij o zbyt intensywnej opaleniźnie, to już nieistotne. Moda stała się bardziej związana ze zdrowymi trendami, a leżenie cały dzień na plaży w słońcu lub spędzanie całego dnia w solarium wcale nie jest zdrowe. Umiarkowana opalenizna jest dopuszczalna, a nawet zdrowa, ale nie musisz piec się na słońcu do poziomu batonika. Udowodniono, że częste opalanie się (zwłaszcza o niebezpiecznej porze dnia) powoduje szybsze starzenie się skóry. Osobiście bardzo lubię opalanie czekoladą, ale nie spodziewajcie się po nim dobrych rzeczy. Przez kilka lat nie zauważysz zmian, ale potem zaczną pojawiać się plamy pigmentowe, sucha skóra... Szkoda.

Nawiasem mówiąc, w dawnych czasach zamożne kobiety z wyższych sfer w ogóle się nie opalały. Opalenizna była oznaką przynależności do klasy robotniczej. Pospólstwo, które pracowało w polu, miało opaleniznę, ale nie szlachta, która chowała się przed słońcem za parasolami i kapeluszami.

3. Kanał YouTube beauty jest dosłownie przepełniony jaskrawymi kolorami makijażu.

Ale nie można go stosować do zwykłego wyglądu. Wyjątkiem są występy sceniczne, uroczystości (wesela itp.), Sylwester i imprezy tematyczne. A jednak do dziś jest wiele dziewczyn, które noszą zbyt mocny makijaż. Kochani, z bliska wygląda przerażająco! W modzie casualowej światowi styliści stawiają na naturalną paletę barw. Bez brokatu i perłowych szminek, tak modnych w połowie lat 90. Makijaż z brokatem może wyglądać fajnie na Sylwestra, ale nie w biurze. Cały ten neonowy cień do powiek, którym pomalowane są brwi, już dawno stał się niewygodny. Tak, takie makijaże można zobaczyć na wybiegach. No właśnie, to są wybiegi! Tam sam bóg mody kazał tworzyć jaskrawe obrazy.

4. Wielu stylistów makijażu zaleca,

aby na co dzień i (zwłaszcza!) na romantycznych randkach preferować najbardziej naturalny wygląd. Mężczyźni też nie są głupcami. Doskonale widzą tony makijażu i zaczynają podejrzewać, że za tym całym manicure wcale nie kryje się piękno. Jak powiedział mi jeden z marynarzy, którego znam: "Po Tajlandii nigdy nie poznałem żadnej ładnej dziewczyny z makijażem. "A jeśli to on? Nie chciałabyś, żeby twój makijaż sprawił, że facet będzie tak myślał, prawda? :-)
 

5. Paznokcie

W dawnych czasach, długie paznokcie były wskaźnikiem, że jesteś bardzo leniwą osobą. Wraz z nadejściem ultranowoczesnej technologii (roboty kuchenne, odkurzacze, pralki i tak dalej) nawet z długim manicure można doskonale poradzić sobie z wszelkimi obowiązkami domowymi. Jednak styliści wciąż sugerują, by zrezygnować z tego trendu. Ech, a ja tak ich lubiłem, żeby mnie podrapali po plecach...


Przy okazji, można znaleźć wiele ankiet online, które pokazują, że bardzo rzadkie mężczyźni są podziwiani długie paznokcie. Oni się ich boją. Jeśli przyjrzycie się uważnie zagranicznym filmom i serialom, zauważycie, że piękności z gett i innych biednych dzielnic noszą długie paznokcie. Nie zobaczysz długich paznokci u królewskich rodzin, żon prezydentów czy wysoko postawionych bizneswoman. Osobną kwestią są krzykliwi piosenkarze. Ale to, co jest odpowiednie na koncercie, nie sprawdzi się w prawdziwym życiu.

6.Jeśli wybaczycie

mi wszyscy mistrzowie tatuażu i wszystkie dziewczyny, które "wypchały" sobie brwi, ale... No dobrze, postaram się uniknąć obraźliwych słów i powiem jak najbardziej poprawnie: panie umówione na tatuaż najwyraźniej nie miały dalekowzroczności. Wszyscy wiemy, że moda jest kapryśna, że kształt brwi zmienia się co chwila. Można je wyskubać, nadać im nietypowe łuki lub naturalne brwi. Więc dlaczego zrobiliście sobie permanentne brwi, hmm? Wystarczy, że jacyś niedoświadczeni rzemieślnicy zamienili dziewczęce twarze w maski klaunów, a teraz trzeba się pozbyć tego monstrum.

7. Ciemny eyeliner

Wraz z tatuażem brwi poszedł w zapomnienie, a wraz z nim ciemny eyeliner wyszedł z mody. Przy okazji, moda za eyeliner kontur ust, aby wizualnie zwiększyć usta, jak potępił wielu stylistów. Z daleka może to wyglądać ładnie, ale osoba obok zauważy, że to marna próba upiększenia się.

8.

Dziękuję wszystkim tym aktorkom, które rzuciły wyzwanie dzikim standardom mody sprzed lat, przekonując nas, że piersi są ważne. I nawet jeśli są małe lub mają dziwny kształt. Nie idź pod nóż dla wątpliwej przyjemności pokazania swoich ogromnych piersi. Oczywiście nie chodzi tu o potrzebę poczucia się kobietą, która występuje u osób, którym usunięto piersi z powodu raka. Nikt nie ma prawa potępiać ich za to, że chcą odzyskać swoje piersi. Ale to są wyjątkowe przypadki. W innych sytuacjach nie należy niepotrzebnie uciekać się do operacji powiększania piersi.


Jeśli masz kompleksy, oto kilka pocieszających sekretów: małe piersi mniej obwisają, zbyt duże piersi mogą cię wizualnie postarzyć. Ciesz się z tego, co dała Ci natura! I nie ma znaczenia, czego chcą mężczyźni. Jeśli mężczyzna docenia tylko kobiece piersi, przegoni ją mokrą miotłą.

9. Nieodpowiednie tatuaże

Musisz być szczególnie ostrożny z tatuażami. Swego czasu modne było robienie sobie tatuażu, który wyglądał jak maoryski, celtycki, hieroglif lub coś podobnego. Tatuaż może jednak powodować konflikty. Nie wszyscy członkowie poszczególnych plemion są zachwyceni faktem, że "skradziono" im ich dziedzictwo kulturowe. Na przykład, niektóre subkultury anty-tolerancyjne (strap them in the butt, ugh) bezceremonialnie zapożyczyły poszczególne motywy celtyckie.

Po przeżyciu ekscytacji na widok skomplikowanego obrazu, niektórzy z przerażeniem odkrywają, że pobili jakiegoś niedotykalnego przedstawiciela kasty, obce przekleństwo i tak dalej. W niektórych przypadkach, takich jak "zła prasa" lub "zła prasa", tatuaże, które wykazują pewne podobieństwo do tematu więzienia, są uważane za zły gust.

Ważne jest, aby zrozumieć, że tatuaże to nie tylko małe bazgroły. Jest to znak, który ma znaczenie w pewnych kulturach. Spotkałam nastolatków z tatuażami, które wyglądały jak łza w oku. Czy sądzisz, że ktokolwiek z nich wiedział, że takie tatuaże robi się po zabiciu człowieka? Tyle łez, ile śmierci na sumieniu. Nie, nie wiedzieli. Po prostu zobaczyli "fajny tatuaż w filmie" i popędzili do salonu, aby go zrobić. Bądź więc szczególnie ostrożny z tatuażami!

10.

Jak często widzisz dziewczyny i kobiety przystrojone w

ozdoby

jak świąteczne lampki? W krajach WNP jest zbyt wiele tych piękności i nie mają one pojęcia, jak tani może być ich najdroższy wygląd. Jeśli dekoracje nie są integralną częścią twojej kultury, nie powinny być nadużywane. To, co jest odpowiednie dla hindusa, hipisa czy metalowca, jest głupie dla zwykłego stroju. Nie noś pierścionków na więcej niż jednym palcu. Niech biżuteria będzie wyrafinowanym dodatkiem do stroju. Nie jest również wskazane noszenie złota i srebra jednocześnie lub uzupełnianie metali szlachetnych biżuterią wykonaną z tanich materiałów (drewno, plastik itp.). Wszystko ma swoje miejsce.


Cóż, doskonalmy nasze umiejętności wyboru obrazu, analizując stare zdjęcia wielu męskich symboli seksu z lat 90. W tamtych czasach Pamela Anderson była uważana za piękność, ale teraz każdy szanujący się stylista zamilkłby na widok jej dawnego wyglądu. Ile błędów stylistycznych naliczyłaś na tym zdjęciu? Znalazłem pięć błędów. Kogo jest więcej?


Jaki jest wniosek? Zanim drastycznie zmienisz swój wygląd, musisz się dobrze zastanowić, czy dany trend nie zmieni się w najbliższym czasie. Owielu zasadach mody można zapomnieć, ale warto podążać za trendami, by otoczenie nie myślało źle o naszym pojmowaniu wyrafinowanego smaku .